ریشه‌یابی نام شرکت‌ها؛ کلمه‌ی فیسبوک (Facebook) از کجا آمده؟

سایر/اخبار جهان

«کلمه، به‌طور قطع، قوی‌ترین دارویی است که بشر استفاده می‌کند.» رادیارد کیپلینگ (Rudyard Kipling) روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی مطرح انگلیسی در سال ۱۹۲۳ در کالج سلطنتی جراحان لندن، با تشبیه کلمات به دارو می‌گوید کلمات نه‌تنها قادرند شما را هیجان‌زده، فلج یا معتاد کنند، بلکه می‌توانند سلول به سلول مغز شما را به رنگ‌های مختلف دربیاورند! نام‌های تجاری حول محور کلمات شکل می‌گیرند. پیشانی شرکت‌ها برای تعامل با مخاطبانشان فقط یک کلمه است. کلماتی هرچند بیگانه که به زبان ما وارد می‌شوند و فضایی از ادبیات گفتاری و نوشتاری ما را اشغال می‌کنند. شما امروز می فهمید که کلمه فیسبوک از کجا آمده است.

|اگر علاقه ای به فهمیدن داستان کلمه فیسبوک دارید با ما همراه شوید|


فیسبوک در مقایسه با بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی امروزی، شرکتی بسیار جوان است. فیسبوک در سال ۲۰۰۴ به‌وسیله‌ی مارک زاکربرگ و چند تا از دوستانش بنیان گذاشته شد و توانست در عرض چند سال شیوه‌ی تعامل صدها میلیون نفر را در دنیا دگرگون کند. اما بحث امروز ما سر چیز دیگری است؛ نام فیسبوک (Facebook) از کجا آمده؟ در برخی دانشگاه‌ها و کالج‌های ایالات متحده‌ی آمریکا کتاب‌هایی را در اختیار دانشجویان ترم اول قرار می‌دهند؛ این کتاب‌ها معمولا با نام Yearbook و در برخی موارد Face Book شناخته می‌شوند و در آن‌ها لیستی از نام افراد و تصویر چهره‌ی آن‌ها و یک سری اطلاعات دیده می‌شود

یک نمونه Yearbook

هدف این کتاب‌ها این است که دانشجویان زودتر با محیط جدید خو بگیرند و دوستان جدید پیدا کنند. زاکربرگ در سال ۲۰۰۳ با ذهنیتی تقریبا مشابه، برنامه‌ای را با نام Facemash ساخت.


دامین Thefacebook.com در سال ۲۰۰۴

یک سال بعد او وب‌سایت جدیدی نوشت و روی دامین TheFacebook.com قرار داد. در نهایت در سال ۲۰۰۵، مارک زاکربرگ و شرکایش نام Facebook و دامین Facebook.com را برگزیدند.


------------تبلیغات------------

ارائه برنامه آموزشی و درسی متناسب با سطح هر دانش آموز
ارائه جزوات و نکات کامل درسی به همراه سوالات برای هر سطحی از دانش آموزان
هماهنگی برنامه کلاس و مدرسه و آزمون های آزمایشی
پیگیری مداوم درسی و تماس با اولیا
امکان مشاوره با رتبه های برتر سال های قبل در هر رشته
ما با برای بهترین ها<موفقیت حق شماست>
راه های ارتباطی :@konkurtabriz و یا 09143114929 در ارتباط باشید
نظرات

ارسال نظر

بایگانی

نویسندگان

خبرنامه سایت "هت دانلود"

    برای اطلاع از آخرین مطالب جالب در خبرنامه عضو شوید


    Name

    E mail


پیوندها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic